Microsoft - засновники Windows

Корпорація Майкрософт — багатонаціональна корпорація комп'ютерних технологій зі 124 тис. працівниками в 102 країнах (2017р.) є найбільшою у світі компанією — виробником програмного забезпечення. Головний офіс розташований в корпоративному кампусі в Редмонді, штат Вашингтон.

1975 рік — заснування Майкрософт. Фактично, фірма розпочала існування з того, що якось Гейтс і Аллен прочитали в журналі Popular Elerctonics про настільний комп'ютер Altair 8800, створений на основі Intel'івського процесора 8080. Машина комплектувалася 4-ма кілобайтами пам'яті, а її виробник, компанія MITS, бажала придбати мову програмування, що дозволила б фахівцям працювати на «Альтаїрі».

Пол і Білл негайно зв'язалися в MITS і повідомили, що в цей час мають відмінну версію мови Бейсік, якої у них ще не було. Однак, крім хитрощів, вони мали в розпорядженні три тижні, після яких повинна була відбутися зустріч із представниками MITS. За відведений час був складений інтерпретатор — хлопці зробили перший крок до багатомільйонних статків.

Спочатку справи у фірми йшли не дуже добре. Гейтс і Аллен та їхні соратники працювали цілодобово, але не мали в розпорядженні сил і засобів для створення такого геніального продукту. Можливостей (а може бути, і таланту) у той час вистачало лише на всілякі дрібниці: як приклад, були внесені удосконалення в Бейсік. Компанія не могла дозволити собі найняття менеджера зі збуту продукції; цим займалася мати Білла, пропонуючи програми Microsoft таким величезним корпораціям, як IBM і AT&T 1977.

11 квітня 1978 Microsoft починає продаж своєї другої мови програмування — FORTRAN. Початок продажів третьої мови програмування COBOL-80 для мікропроцесорних систем 8080, Z-80 і 8085.

BASIC 8080 першим із програмних продуктів отримав премію ICP у мільйон доларів. Ця нагорода, вручена Полу, стає першою нагородою Microsoft. Microsoft представляє BASIC для комп'ютерних систем на мікропроцесорі 8086. Це перша резидентна мова високого рівня, що з'явилася для 16-бітних машин. З цього моменту починається значне поширення даного процесора.

25 червня 1975 Microsoft стає приватною корпорацією, керівництво якої беруть на себе Білл Гейтс, голова правління, і Пол Аллен, виконавчий віце-президент. 2 серпня IBM представляє свій ПК, у якому використовується 16-бітна операційна система Microsoft — MS-DOS 1.0, а також BASIC, COBOL, Pascal й інші програмні продукти Microsoft Inc.

1 квітня 1982 відкрито перше представництво по збуту і маркетингу в Європі, а також перше іноземне відділення компанії — у Великій Британії.

Вже у 1987 році міжнародні продажі досягають 48 % від усіх продажів програмного забезпечення Microsoft.

13 березня 1990 р. корпорація повідомляє про нарахування 100 % дивідендів по акціях.

2 квітня 1990 р. з'являється російська версія MS-DOS — першого програмного продукту, локалізованого для радянського ринку. Число іншомовних версій MS-DOS досягло 13.

У липні 1990 року на святкуванні 15-річчя компанії оголошено про річний доход у 1 мільярд 18 мільйонів доларів. Microsoft стає компанією — лідером постачання програмного забезпечення, обсяг продажів якої перевищив 1 мільярд доларів у рік. Число працівників Microsoft на той час становило 5975 чоловік.

16 січня 2018 року компанія Microsoft закриває безкоштовні оновлення для Windows 8.1 з переходом до Windows 10. Відтепер Windows 8.1 не отримуватиме жодних значущих поліпшень і виправлень помилок – лише заплатки проти вразливостей, які будуть виходити ще п’ять років, до 2023 року[10].




Інформація була взята з Wikipedia